Ploché sluneční kolektory

kpg

Ploché sluneční kolektory se vyznačují velkou plochou zasklení a velkým absorbérem. Jejich výkon je při přímém slunečním záření mnohem větší než u trubicových kolektorů. Využívají většinu sluneční energie, dopadající na jimi zastavěnou plochu.

Použité materiály garantují dlouhou životnost a stálost parametrů kolektorů. U všech modelů je celoměděný absorbér s vakuově nanášenou absorpční vrstvou s dlouhou životností.

Absorpční plocha kolektorů je tvořena vysoce selektivním povrchem. Ten má vysokou schopnost absorbovat sluneční záření, ale jeho sálání tepla do okolí (tepelná ztráta sáláním) je minimální.

Solární tvrzené sklo u všech modelů má vysokou odolnost proti rozbití a vysokou propustnost pro sluneční záření. Speciální vrstva na obou stranách skla eliminuje odrazy slunečního záření a na absorbér dopadá více slunečního záření.

Tepelná izolace omezuje tepelné ztráty kolektorů a zvyšuje jejich účinnost. Tloušťka minerální izolace se pohybuje od 2 cm do 6 cm podle modelu.

Jaký kolektor si vybrat záleží na tom, jestli budete ohřívat teplou vodu pro domácnost, bazén nebo přitápět nízkoenergetický dům. Kolektory lepších parametrů vám umožní více využívat sluneční energie i za nepříznivějších podmínek na podzim a v zimě.

Sluneční kolektory Regulus jsou certifikovány nezávislou zkušebnou podle nejnovější evropské normy EN 12975-2. Tato norma zahrnuje mimo jiné měření výkonu a účinnosti, měření mechanické odolnosti včetně odolnosti proti kroupám a dlouhodobou odolnost povětrnostním vlivům.

adminPloché solární kolektory