Tepelná čerpadla vzduch-voda

Dodáváme tepelná čerpadla vyrobené ve Švédsku firmou CTC Enertech. Tepelná čerpadla CTC mají značku evropské Asociace pro využití tepelných čerpadel Q-label, jejíž udělení garantuje zejména správnost udávaných parametrů, serióznost dodavatele, dlouhodobou dostupnost náhradních dílů a značkového servisu.

Tepelná čerpadla vzduch/voda získávají energii z okolního vzduchu, i pokud venkovní teplota klesne na -22 °C. Pomocí chladivového oběhu „přečerpávají“ tepelnou energii z okolního vzduchu, který tím ochlazují, do otopné vody, jejíž teplota se tím naopak zvyšuje. Elektrická energie je spotřebovávána na pohon kompresoru a ventilátoru tepelného čerpadla.
Dodávaná elektrická energie tvoří přibližně třetinu energie, kterou vám tepelné čerpadlo dodá pro ohřev topné vody, zbývající energii získá z okolního vzduchu. Spolehlivost a vynikající parametry námi dodávaných tepelných čerpadel, jsou prověřeny mnoha tisíci instalací ročně po celé Evropě, včetně drsného severského klimatu.

Tepelná čerpadla Regulus CTC EcoAir jsou konstruována pro provoz o vysoké účinnosti při nízké hlučnosti. Tepelné čerpadlo má zabudované odmrazování reverzním cyklem.
Odmrazování zaručuje, že výparník zůstává bez námrazy a nesnižuje se jeho účinnost.

Komponenty úsporného systém vytápění s tepelným čerpadlem by měl navrhnout odborník na základě konkrétních parametrů objektu. Se správným návrhem celého systému, Vám rádi pomůžeme.

Všechna vzduchová čerpadla EcoAir jsou zapsaná v Seznamu výrobků a technologií (SVT), který Vám garantuje dosažení standardu kvality a soulad s podmínkami dotačního programu Nová zelená úsporám a kotlíkové dotace.


 Technické parametry tepelných čerpadel

Tepelná čerpadla řady 400 patří k nové generaci tepelných čerpadel, která posouvají hranice dosahovaných parametrů na novou úroveň.
Řadí se tak k současné evropské špičce v oboru.

Konstruktéři využili nových řešení hned v několika oblastech:
  • Tepelná čerpadla řady 400 používají nové scroll kompresory, od společnosti Mitsubishi, s vyšší účinností a nižší hlučností.
  • WP_20150518_001Elektronický expanzní ventil spolu se sofistikovaným řídicím softwarem se přizpůsobuje okamžitým provozním podmínkám, a tím zlepšuje účinnost chladivového okruhu.
  • Výparník má velké rozměry, díky kterým dosahuje při získávání tepla z okolního vzduchu vyšší účinnosti. Jeho lamely mají větší rozestupy a je opatřen speciálním nástřikem, který omezuje ulpívání vlhkosti a zamezuje tvorbě námrazy. To ve spolupráci s novým systémem řízení odmrazovacích cyklů výrazně omezuje nutnost odmrazování a zvyšuje sezónní topný faktor tepelného čerpadla.
  • Díky výstupní teplotě až 65 °C lze tepelné čerpadlo využít téměř ve všech otopných systémech po celou sezónu a příprava teplé vody je možná bez elektrického dohřevu.

U vzduchových tepelných čerpadel dosahuje topný faktor hodnot větších než 4 za podmínek A7/W35. K výraznému zvýšení topného faktoru a výkonu došlo zejména při nízkých venkovních teplotách, tepelné čerpadlo pracuje až do venkovní teploty -22 °C.

Tichý provoz tepelných čerpadel vzduch-voda

Hladina hluku nebyla u tepelných čerpadel CTC nikdy vysoká, u nové generace se však konstruktérům podařilo dosáhnout tak nízkých hodnot, že se firma v této oblasti stala absolutním lídrem.

Porovnejte sami hodnoty hlučnosti tepelných čerpadel o podobném výkonu, zapsaných v programu Nová zelená úsporám, s hodnotami tepelných čerpadel CTC – například EcoAir 410.

POROVNÁNÍ HLUČNOSTI TEPELNÝCH ČERPADEL (Berte prosím v úvahu, že hlučnost invertorových jednotek je obvykle udávána při sníženém výkonu, naše hlučnost je udávána při plném výkonu.)

Ke snížení hluku došlo zejména díky těmto faktorům:
  • Použití nových nízkootáčkových ventilátorů.
  • Profily listů ventilátorů jsou navrženy a vyrobeny s ohledem na co nejlepší aerodynamiku a tím co nejnižší aerodynamický hluk.
  • Velký výparník s většími rozestupy lamel má menší odpor vzduchu a vystačí s menším průtokem vzduchu. To umožnilo použití ventilátorů o menším výkonu a nižší hlučnosti.
adminTepelná čerpadla