Logo ATMOS sirka 100 pixelu

Ekologické automatické kotle 5 třídy na dřevěné pelety s násypkou. Vyrobeno v ČR. Splňují požadavky na Ekodesign a kotlíkové dotace.

Automatické kotle ATMOS na dřevěné pelety jsou charakterizovány zejména následujícími přednostmi:

Jednoduché čištění hořáku na pelety, vysoká účinnost > 90 %, hořák na levém nebo pravém boku, velká spalovací komora, ekologické parametry, velký popelník, nabídka samočinného pneumatického čištění, automatické zapalování.

horak na pelety Atmos A25 v provozu

Automatický kotel na pelety Atmos v provozu

Funkce

Kotle jsou navrženy jako svařenec s velkou spalovací komorou. Hořák, do kterého je ze zásobníku pelet připojen šnekový dopravník, je do kotle připojen libovolně z levého nebo pravého boku. Při pokynu ovládacího termostatu kotle je základní dávka pelet v hořáku zapálena elektrickými spirálami. Po splnění požadavku hořák nechá palivo zcela dohořet, a po vychlazení vestavěným ventilátorem přepnut do pohotovostního režimu. V kombinaci s nejpoužívanějším zásobníkem na pelety o objemu 500 l je možno prodloužit intervaly přidávání paliva na 7-10 dní. Průměrný uživatel spálí 4-6 tun našich kvalitních pelet ENplus A1 ročně.

Ekologické automatické kotle cena

Níže naleznete kompletní nabídku ekologických automatických kotlů ATMOS. Všechny kotle nabízíme za internetové ceny, včetně dopravy.

Nabídka typů

V našem sortimentu naleznete ekologické automatické kotle 5 třídy na dřevo ATMOS. Kotle jsou nabízeny s možností výkonu od 5-80 kW. Nejprodávanější řada automatických kotlů je  jednoduché provedení DxxP v nižších výkonech bez odtahového ventilátoru. V nabídce jsou také kompaktní kotle PX s vestavěnou násypkou.

Níže si můžete vybrat z naší nabídky typů. Na stránku konkrétního kotle budete přesměrování po kliknutí na modelové označení.

Go to Top