Prémiová montáž kotlů Atmos – nejpohodlněji

Montáž kotlů Atmos

Montáž kotlů Atmos může být provedena mnoha různými způsoby bez ohledu na použití konkrétního modelu. Společnost Kačírek vždy dbá na vysoké standardy montáže a všechna zapojení realizuje vždy v souladu s požadavky výrobce na dlouhou životnost a vysokou technickou úroveň. Kačírek – topení nabízí montáž kotlů Atmos v mnoha různých variantách, dle nároků investora.

Jako ukázku nabízíme vzorové rozpočty v našem katalogu zapojení, který naleznete ZDE.

Všechna nabízená řešení lze kombinovat se zásobníkem TV (bojlerem); stejně tak je možné použití ve stávajících systémech s měděnými nebo ocelovými rozvody (případně v samotížných systémech), pro systémy s podlahovým vytápěním a ocelovými nebo litinovými otopnými tělesy (radiátory).

Kotle skladem, volné montážní termíny.

Chcete nezávaznou nabídku na montáž kotle Atmos? Kontaktujte nás!

ATMOS ACD03 v sekci Na klic - Kacirek.cz

Prémiová montáž kotlů Atmos

  • Vhodné pro použití se všemi modely kotlů Atmos.
  • Nutně obsahuje akumulační nádrž.
  • Přesné elektronické řízení zpátečky kotle a ekvitermní směšování teploty vody do otopného systému.
  • Možnost nastavení časových programů vytápění až dvou nezávislých topných větví.
  • Vhodné pro všechny otopné soustavy: ocelové/měděné rozvody, samotížné systémy, podlahové vytápění.
  • Obsahuje všechny výrobcem předepsané komponenty.
  • Možnost připojení zásobníku TV (bojleru). V případě jeho použití je teplota TV přesně řízena dle nastavení uživatele.
  • Při připojení regulátoru přes Wi-Fi je k dispozici bezplatná možnost vzdáleného uživatelského nastavení a servisní diagnostiky a zprávy.
  • Použitím akumulační nádoby a elektronického řízení šetří provozní náklady o cca 20 %.

Popis provozu

Obsluha rozdělá oheň v kotli na tuhá paliva, pokud je instalován automatický kotel, tak je po jeho zapnutí hlavním vypínačem automaticky udržována akumulační nádrž nahřátá dle servisně nastavených mezí. Za podpory hoření odtahovým ventilátorem a cirkulace vody čerpadlem na zpátečce kotle je brzy dosaženo minimální provozní teploty kotle. Minimální provozní teplota kotle je zajišťována motorizovaným pohonem směšovacího ventilu. Ventil na zpátečce kotle začne po dosažení minimální teploty otevírat, což má za následek začátek proudění otopné vody do akumulační nádoby. Použitím motorizovaného pohonu na zpátečce kotle je zabráněno prohřívání kotle, a tedy energetickým ztrátám, po jeho dohoření vodou z akumulační nádoby.

Čerpadlo do otopného systému je sepnuto v případě, že tak vyhodnotí regulátor pomocí údajů z teplotního čidla v místnosti a nastaveného programu (tedy je požadavek k vytápění) a zároveň je na minimální teplotu nahřáta vrchní část (nikoli celý její objem) akumulační nádoby (tedy je k dispozici voda o teplotě vhodné k vytápění) . Teplota přívodní vody do systému je regulována motorizovaným pohonem směšovacího ventilu na ekvitermní teplotu, v případě podlahového vytápění omezenou na vhodnou úroveň. Vzhledem motorizovanému ovládání směšovacího ventilu ho lze automaticky uzavřít, nedochází k samovolnému vybíjení akumulační nádoby v době, kdy je oběhové čerpadlo do soustavy vypnuté.

Po nahřátí akumulační nádoby na dostatečnou teplotu dojde k otevření speciálního ventilu a spuštění oběhového čerpadla pro nabíjení zásobníku TV. Ventil je při nižších teplotách uzavřen, aby nemohlo docházet k vychlazování bojleru nahřátého elektrickým topným tělesem. Zásobník TV je nabíjen na libovolnou, uživatelem nastavenou teplotu.

Do kotle je nutno v pravidelných intervalech přikládat další palivo, během potřeby vysokého výkonu (například brzy po zátopu do vychladlého objektu a vychladlé akumulační nádrže) je dle podkladů výrobce nutno přikládat i v řádu nízkých jednotek hodin. Ve chvíli, kdy je dosažena nastavená teplota vody v kotli regulátor vypíná kotlový ventilátor, případně dochází k mechanickému uzavírání klapky přívodu vzduchu. Automatický kotel se vypne sám po dosažení servisně přednastavených teplot nabití akumulační nádrže.

Každá montáž kotle Atmos od firmy Kačírek je vybavena pojišťovacím ventilem. V případě výpadku elektrické energie je zapojení v samotížných soustavách chráněno proti přetopení pružinovým ventilem na zpátečce kotle; při výpadcích proudu může být nutno provést manuální zásah a pro snazší dochlazení naplno otevřít směšovací ventil na přívodu do systému. V případě, kdy není akumulační nádrž nahřáta příliš, slouží také jako spotřebič tepla a může omezit nebezpečí přetopu kotle. V systémech, které neumožňují samotížný oběh otopné vody doporučujeme zakoupit záložní zdroj elektrické energie, případně je přetopu možno zabránit vyndáním paliva z násypky kotle. Během provozu automatického hořáku na pelety přetop kvůli výpadku elektrické energie nehrozí.

Schema zapojeni kotle ATMOS s regulatorem

Prozkoumejte další možnosti zapojení:

EMOS - ovladaci jednotka

Komfortní zapojení – pohodlněji

Sofistikovanější zapojení, které kromě všech součástí předepsaných výrobcem využívá akumulační nádobu. Je tak dosahováno zvýšené účinnosti provozu kotelny. Jedná se o velmi komfortní a technický pokročilé řešení s vynikajícím poměrem cena/výkon.

Termomanometr v sekci na klic Kacirek.cz

Základní zapojení – pohodlně

Základní zapojení kotle Atmos, které obsahuje všechny náležitosti předepsané výrobcem. Využívá minimální množství elektronických komponentů pro dosažení vysoké spolehlivosti a snadné obsluhy. Tento druh zapojení nelze využít s akumulační nádobou.