Identita občana

kotle na tuhá paliva

15.4.2024

Následující postup popisuje založení a aktivaci účtu pro fyzické osoby. I v případě, že chcete v AIS SFŽP ČR podávat projekt jako právnická osoba musí si nejprve statutární zástupce této právnické osoby zřídit účet jako osoba fyzická. Právnickou osobu k sobě následně naváže v rámci AIS SFŽP ČR.

Přejděte na stránku zadosti.sfzp.cz. Přihlásit se můžete pomocí bankovní identity (Bank iD) stejným způsobem jako do svého internetového bankovnictví. Pokud nemáte možnost přihlásit se pomocí Bank iD (nemáte aktivovanou bankovní identitu anebo vaše banka Bank iD nepodporuje) a nemáte jiný identifikační prostředek, postupujte dále podle návodu. Klikněte na odkaz www.identitaobcana.cz

Budete přesměrováni na portál Identita občana. Klikněte na Založit identitu občana, poté Založení Identity občana a zvolíte Registrace NIA ID.

Na další stránce klikněte na Ověřím totožnost později.

Vyplníte své osobní údaje.

V bodu č. 1 vyplníte své tel. číslo, na které vám následně přijde kód. Kód z SMS opíšete.

V bodu č. 2 vyplňte přihlašovací a registrační údaje.

V bodu č. 3 se přihlaste do své e-mailové schránky.

Klikněte na odkaz ověřte svoji e-mailovou adresu kliknutím na tento odkaz. Jestliže vám zpráva nepřišla, zkontrolujte složky Spam, Hromadné nebo Promo akce. Případně nastavte adresu notifikace@identitaobcana.cz jako důvěryhodnou a opět si nechte zaslat zprávu ohledně ověření e-mailu. V případě komplikací se můžete obrátit na linku Identity občana +420 227 023 444.

Následně zvolíte Ověřím totožnost na CzechPOINT.

Aktivace NIA ID na pobočce Czech POINT

Navštivte kterékoli kontaktní místo Czech POINT. Kontaktní místa se nacházejí na pobočkách České pošty nebo na obecních či městských úřadech.
Na aktivaci máte 30 dní.

Pro aktivaci na Czech POINTu budete potřebovat:
•identifikační kód, který vám přišel v SMS a e-mailu,
•občanský průkaz.

1.U přepážky sdělte, že chcete podat „Žádost o poskytnutí referenčních údajů z registru obyvatel jiné osobě“ a předložte svůj průkaz totožnosti a identifikační kód. Podání žádosti je bezplatné.
2.Sdělte, že chcete poskytnout svá osobní data právnické osobě s IČO 17651921 (jedná se o IČO Digitální a Informační agentury). Při dotazu na rozsah poskytnutých údajů volte položky „Datum narození“ a „Čísla elektronicky čitelných dokladů“
3.Následně do zprávy pro příjemce nahlaste váš identifikační kód. (Naleznete jej v SMS nebo v e-mailové zprávě).
4.Nakonec zvolte variantu jednorázového poskytnutí. Úředník vám vytiskne papír, který budete podepisovat. Na tomto výstupu si zkontrolujte vaše údaje, rozsah poskytnutí a zejména kód z aplikace (úředník se mohl při přepisování překlepnout).
5.Během několika minut proběhne aktivace vašeho NIA ID. E-mailem a SMSkou obdržíte přístupové údaje potřebné k přihlášení.

Přestože obvykle proběhne aktivace přes Czech POINT bezproblémově, je lepší zkontrolovat, zda je vše v pořádku. Otevřete si tedy v internetovém prohlížeči stránku Identity občana.

Nejprve se musíte přihlásit tlačítkem vpravo nahoře.

Z nabízených možností zvolte NIA ID (dříve „Jméno, Heslo, SMS“).

Do příslušných polí vyplňte uživatelské jméno a heslo, jež jste si nastavil/a při zakládání identifikačního prostředku na portálu Identity občana. Následně klikněte na Autorizuj a pošli kód.

Následně opište SMS kód, který vám přišel na telefonní číslo, uvedené při registraci vaší elektronické identity. Poté použijte tlačítko Přihlásit. Ihned po přihlášení uvidíte své přihlašovací prostředky. Pokud u NIA ID není napsáno Neaktivní, aktivace se vám podařila.

Přihlášení do AIS SFŽP ČR

Otevřete si stránku zadosti.sfzp.cz a klikněte na logo Identita občana.

Z nabízených prostředků zvolte NIA ID (dříve „Jméno, Heslo, SMS“).

Do příslušných polí vyplňte uživatelské jméno a heslo, jež jste si nastavil/a při zakládání identifikačního prostředku na portálu Identity občana. Následně klikněte na Autorizuj a pošli kód.

Následně opište SMS kód, který vám přišel na telefonní číslo, uvedené při registraci vaší elektronické identity. Poté použijte tlačítko Přihlásit.

Zaškrtněte, že berete na vědomí poskytnutí svých údajů, a udělte SFŽP ČR trvalý souhlas.

Vyplňte e-mail do příslušného pole a použijte tlačítko Získat ověřovací kód. Doporučujeme použít emailovou adresu shodnou s tou, kterou jste uváděli v kontaktních údajích na Identitě občana

Jestliže vám zpráva s kódem nepřišla, zkontrolujte složky Spam, Hromadné nebo Promo akce. Případně nastavte adresu AISPortal@sfzp.cz ve své e-mailové schránce jako důvěryhodnou a opět stiskněte tlačítko Získat ověřovací kód.
Do vaší e-mailové schránky vám přijde ověřovací kód. Tento kód pošlete na náš e-mail:info@kacirek.cz

Potřebujete řešit výměnu kotle na tuhá paliva? Rádi vám pomůžeme!