Základní montáž kotlů Atmos – pohodlně

Montáž kotlů Atmos

Montáž kotlů Atmos může být provedena mnoha různými způsoby bez ohledu na použití konkrétního modelu. Společnost Kačírek vždy dbá na vysoké standardy montáže a všechna zapojení realizuje vždy v souladu s požadavky výrobce na dlouhou životnost a vysokou technickou úroveň. Kačírek – topení nabízí montáž kotlů Atmos v mnoha různých variantách, dle nároků investora.

Jako ukázku nabízíme vzorové rozpočty v našem katalogu zapojení, který naleznete ZDE.

Všechna nabízená řešení lze kombinovat se zásobníkem TV (bojlerem); stejně tak je možné použití ve stávajících systémech s měděnými nebo ocelovými rozvody (případně v samotížných systémech), pro systémy s podlahovým vytápěním a ocelovými nebo litinovými otopnými tělesy (radiátory).

Kotle skladem, volné montážní termíny.

Chcete nezávaznou nabídku na montáž kotle Atmos? Kontaktujte nás!

Termomanometr v sekci na klic Kacirek.cz

Základní montáž kotlů Atmos

  • Vhodné pro použití se všemi modely kotlů Atmos.
  • Vyniká jednoduchou a snadnou obsluhou.
  • Vhodné pro všechny otopné soustavy: ocelové/měděné rozvody, samotížné systémy, podlahové vytápění.
  • Obsahuje všechny výrobcem předepsané komponenty.
  • Nelze kombinovat s akumulační nádrží.
  • Možnost připojení zásobníku TV (bojleru). V případě jeho použití je bojler natápěn na teplotu kotle.
  • Obsahuje minimální množství elektroniky pro vysokou spolehlivost.
  • Provoz je podobný jako u starších odhořívacích kotlů Dakon, Viadrus apod.

Popis provozu

Obsluha zatopí v kotli na tuhá paliva, pokud je instalován automatický kotel, tak dojde k automatickému zapálení paliva na pokyn prostorového termostatu. Za podpory hoření odtahovým ventilátorem a cirkulace vody čerpadlem na zpátečce kotle brzy dosaženo minimální provozní teploty kotle. Minimální provozní teplota je zajišťována mechanickým termoregulačním ventilem.

Termoregulační ventil začne po dosažení minimální teploty otevírat, což má za následek začátek proudění otopné vody do otopného systému. Teplota přívodní vody do systému je regulována ručním směšovacím ventilem (v případě podlahového vytápění je osazen další termostatický ventil pro omezení maximální přívodní teploty).

Po nahřátí kotle na dostatečnou teplotu dojde k otevření speciálního ventilu na potrubí pro nabíjení zásobníku TV. Ventil je při nižších teplotách uzavřen, aby nemohlo docházet k vychlazování bojleru nahřátého elektrickým topným tělesem mimo dobu provozu kotle. Zásobník TV je nabíjen na stejnou teplotu, jako je aktuální provozní teplota kotle.

Do kotle je nutno v pravidelných intervalech přikládat další palivo, během potřeby vysokého výkonu (napířklad brzy po zátopu do vychladlého objektu) je dle podkladů výrobce nutno přikládat i v řádu nízkých jednotek hodin. Ve chvíli, kdy je dosažena teplota vody v kotli nastavená jeho kotlovým termostatem dochází k vypnutí odtahového ventilátoru, případně k mechanickému uzavírání klapky přívodu vzduchu. Automatický kotel při splnění požadavku prostorového termostatu dokončí aktuální hořicí cyklus a co nejdříve se vypne.

Zapojení je chráněno proti přetopení plovoucí zpětnou klapkou na zpátečce kotle; při výpadcích proudu může být nutno provést manuální zásah a pro snazší dochlazení naplno otevřít směšovací ventil. U tohoto zapojení doporučujeme instalovat záložní zdroj elektrické energie. Při automatickém provozu na pelety přetop při výpadku proudu, kvůli nízkému množství paliva ve spalovací komoře nehrozí.

Pohodlne a snadne zapojeni kotle ATMOS na tuha paliva s termoregulacnim zapojenim

Prozkoumejte další možnosti zapojení:

EMOS - ovladaci jednotka

Komfortní zapojení – pohodlněji

Sofistikovanější zapojení, které kromě všech součástí předepsaných výrobcem využívá akumulační nádobu. Je tak dosahováno zvýšené účinnosti provozu kotelny. Jedná se o velmi komfortní a technický pokročilé řešení s vynikajícím poměrem cena/výkon.

ATMOS ACD03 v sekci Na klic - Kacirek.cz

Prémiové zapojení – nejpohodlněji

Prémiové řešení zapojení kotle vždy využívající akumulační nádobu a elektronický regulátor pro plně automatické řízení vytápění s funkcí ekvitermního směšování. Vestavěná podpora Wi-Fi, umožňuje uživatelské nastavení vytápění a možnost vzdáleného servisního zásahu.