ALARM START na hořáku na pelety a jeho řešení.

Řešení chyby ALARM START na hořáku ATMOS A25/A45/A85 je snazší než si myslíte.

Chyba ALARM START vzniká ve chvíli, kdy se hořák sice pokoušel o zapálení pelet, ale z nějakého důvodu neuspěl. Ačkoli příčin může být více, tak se s největší pravděpodobností jedná o chybu způsobenou nedostatkem pelet.

Nenechte se zmást tím, že v průhledné trubce dopravníku jsou pelety stále viditelné. Zkuste znovu provést sekvenci plnění dopravníku podle našeho videonávodu.

Pokud jste si jisti, že pelet máte dostatek, zkuste prohlédnout systém dopravníku, hadice a příruby hořáku, jestli nic nepřekáží jejich volnému průchodu.

Z důvodu ochrany osobních dat potřebujeme váš souhlas s načtením YouTube Pro více informací můžete pročíst naše Zásady práce s osobními údaji v souladu s platnými zákony a GDPR.
Souhlasím.

Nejčastější řešení spočívá v několika jednoduchých krocích. Nejdříve vyčistěte spalovací misku hořáku. Pak zapojte zásuvku dopravníku přímo do zásuvky 230V a nechte ho několik minut běžet – dokud nebude spalovací miska plná pelet. Poté spalovací misku vyprázdněte a zástrčku dopravníku zastrčte zpět do hořáku.

Nakonec hlavním vypínačem celý kotel vypněte a zapněte.