Hlučnost tepelných čerpadel NIBE

Tepelne cerpadlo NIBE F2120_12 hlucnost

Všichni zájemci o tepelná čerpadla se oprávněně zajímají o hlučnost tepelných čerpadel NIBE při jejich provozu. Obavy jsou na místě! Tepelná čerpadla jsou každý den v provozu po celé hodiny.

Že je tichý chod jednou z hlavních domén tepelných čerpadel NIBE se můžete přesvědčit v následujícím videu. Na jeho začátku je pro srovnání krátký záznam provozu ze silnice v obci, na něj navazují záznamy tepelných čerpadel NIBE F2040-8 a NIBE F2120-12 při provozu na 50 Hz v reálných instalacích.

Hluk při provozu tepelných čerpadel vzniká jednak provozem kompresoru; méně hlučné jsou zejména kompresory typu scroll v typu NIBE F2120, díky vyváženějšímu chodu produkují méně vibrací než dvojité rotační kompresory v tepelných čerpadlech AMS10 a F2040. U všech typů tepelných čerpadel NIBE je samozřejmostí tepelně a hlukově izolované uložení kompresorů. Hlavním zdrojem hluku však je ventilátor. Pouze kvalitní a dobře vyvážený ventilátor zaručuje nejtišší možný provoz.

Velkou výhodou tepelných čerpadel NIBE je řízení otáček kompresoru (invertor) i ventilátoru. Díky tomu jsou oba zmíněné zdroje hluku po většinu topné sezóny provozovány na nižších než jmenovitých otáčkách. U tepelných čerpadel, stejně jako u motoru v osobním automobilu platí jednoduchá úměra:

Čím nižší otáčky, tím nižší hluk.

Zjistěte o tepelných čerpadlech více na našich internetových stránkách ZDE.

Z důvodu ochrany osobních dat potřebujeme váš souhlas s načtením YouTube Pro více informací můžete pročíst naše Zásady práce s osobními údaji v souladu s platnými zákony a GDPR.
Souhlasím.